מקלב תוקף: "אם הרפורמים קיבלו 40 מיליון, לחרדים מגיע 40 מיליארד"

חבר הכנסת מקלב תקף הערב במליאת הכנסת את הכוונה לתקצב את הארגונים הרפורמים בארבעים מיליון שקלים, דבר שלא היה מעולם. "כל הרצון שלהם הוא נגד החינוך הטהור של ילדי ישראל, לפגוע בייחוס ולהעמיק את התבוללות, לזה הממשלה מקצה ארבעים מיליוני שקלים!"

פוליטי25.10.2021 | 20:26

ח"כ מקלב נואם בכנסת צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת אורי מקלב תקף במליאת הכנסת את החלטת הממשלה למימוש כספים קואליציוניים בגובה של 40 מיליוני שקלים עבור ארגוני הרפורמים בישראל ואמר "כל מה שהם רוצים זה להכניס קיטובים בעם".

"אתמול החליטה הממשלה לממש את ההסכמים הקואליציוניים במאות מיליוני שקלים, בתוך זה אנחנו מגלים גופים שאינם היו בעבר, כמו האגף ליהדות מתקדמת שקיבל ארבעים מיליוני שקלים - גוף שאנחנו לא יודעים מה הוא עושה, את מי הוא משרת", כך פתח ח"כ מקלב את דבריו והוסיף "כל מה שאנחנו יודעים זה כי כל הרצון שלהם הוא נגד החינוך הטהור של ילדי ישראל, לפגוע בייחוס ולהעמיק את התבוללות, לזה הממשלה מקצה ארבעים מיליוני שקלים!".

 

לדבריו, "כל מה שהם רוצים זה להכניס קיטובים בעם, זהו גוף קטן שקיבל מעבר לחלקו היחסי באוכלוסייה, לפי חלוקה זו בה הם קיבלו ארבעים מילוני שקלים - הציבור החרדי היה צריך לקבל ארבעים מיליארד שקלים. כולנו רואים מה שקורה בכותל המערבי, שריד בית מקדשנו, כל מה שהם מחפשים הוא להפוך את המקום לזירת התגוששות. הקהילות הרפורמיות אינם שורדות, הדור השני או השלישי כבר אינם יהודים עקב התבוללות".

ח"כ מקלב פנה לחברי הכנסת ואמר, "יש פה ח"כ שסבא שלו הקים קהילה כזו, שיברר - שמונים וחמישה אחוזים מהם אינם יהודים שם היום!".

"הממשלה הזו פוגעת בחלשים", הוסיף מקלב, "במס על החד פעמי, על המשקאות הקלים או גזירת המעונות, ועכשיו הגדילו לעשות והטילו מס על יין לקידוש, על המיץ ענבים, מדינה יהודית מטילה מס על צורכי הדת, משהו יכול לעכל דבר כזה? כל זה בשביל לממן את תקצוב היהדות המתחדשת. אך אנחנו רוצים יהדות אותנטית ולא מתחדשת, כל מה שמייחד אותנו זה שמירת המסורת, כל האימפריות נעלמו ורק העם היהודי שרד רק בגלל האותנטיות שלו".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו