אבל בצרפת: הגר"א אלחדד זצ"ל נפטר במרוקו

מקים עולה של תורה בגולה במשך יובל שנים היה הגאון רבי אברהם אלחדד זצ"ל ראש מוסדות 'אוצר התורה' בצרפת שנסע עם משפחתו לראשונה לעיר הולדתו טנג'יר במרוקו שם נפל ול"ע נפטר לבית עולמו

משה ויסברג | ברוך דיין האמת 22.11.2021 | 22:14

הגאון רבי אברהם אלחדד זצ"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: ממרוקו מגיעה הידיעה המעציבה על פטירתו של הגאון רבי אברהם אלחדד זצ"ל ראש מוסדות 'אוצר התורה' סרסל – צרפת והוא בן 82 בפטירתו.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי לפני שבוע בדיוק מעד הרב אלחדד בעת שביקר בטנג'יר שבמרוקו שם קיבל שטף דם בראשו ופונה לבית החולים במצב קשה מאוד, בבית החולים נלחמו הרופאים על חייו אך למגינת לב השיב את נשמתו היום ליוצרה למגינת לב בני משפחתו ותלמידיו הרבים.  

הרב אלחדד זצ"ל נולד בטנג'יר שבמרוקו שם קנה את תורתו בישיבת 'עץ חיים' יחד עם גדולי תלמידי הישיבה שלמדו עמו יחדיו, הגר"מ פחימה זצ"ל הגר"ר אלקריף שליט"א ועוד מרבני מרוקו.

הרב הקים לפני יובל את מוסדות 'אוצר התורה' בצרפת שם מתחנכים המוני תלמידים שהתחנכו לאורו ובמשנת חינוכו.

נודע כתלמיד חכם עצום וכפה מפיק מרגליות שחיבר את הספרים 'זכר חסדו' על התורה שזכה להסכמות נלהבות מכל גדולי ישראל. הרב הוציא לאור את הספרים על בראשית ושמות וכתב כבר על כל חמישה חומשי תורה אותם לא הספיק להוציא.

הרב אלחדד זצ"ל שימש כנשיא של ישיבת מיר בצרפת, הרב אלחדד דואג לקיום וביסוס הישיבה אצל נדיבי עם יחד עם ראשי הישיבה שכיבדוהו והעריצוהו באופן מיוחד. הרב אלחדד היה נואם תדיר בדינרים של הישיבה.

גדולי ישראל שהגיעו לצרפת היו מתאכסנים בביתו בין היתר, מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, מרן הגרמ"ש שפירא זצ"ל ועוד התאכסנו בביתו שהיה בית ועד לתלמידי חכמים.

כה והותיר אחריו דור ישרים מבורך בנים תלמידי חכמים מרביצי תורה ויראה המפארים את עולם התורה בארץ ובצרפת.  

ל'בחדרי חרדים' נודע כי ארונו צפוי להגיע לארץ הקודש לקבורה, ועל מועד מסע הלוויה נמשיך ונעדכן ב'בחדרי חרדים'.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

שתף כתבה זו