ב.ד.ה. המלמד המסור הלך לעולמו מהמחלה

הרב ישראל מאיר פאגעל זצ"ל, מלמד וותיק בקהילה החרדית בבולטימור שבארה"ב, הלך לעולמו לאחר שנות ייסורים מהמחלה הקשה והנוראה והוא בן 68. ארונו יגיע מחר לקבורה בישראל

משה ויסברג | ברוך דיין האמת 11.1.2022 | 20:34

הרב ישראל מאיר פאגעל ז"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: מבולטימור שבארה"ב מגיעה הידיעה המעציבה על פטירתו של המחנך הנודע הרב ישראל מאיר פאגעל (ווגל) זצ"ל, שהלך לעולמו לאחר שנים של ייסורים, אותם קיבל באהבה ובדומיה והוא בן 68 בפטירתו.

המנוח זצ"ל נולד בבולטימור, בט"ז טבת תשי"ד, לאביו רבי יחזקאל ז"ל ולאמו מרת עטא רחל שתחי'.

זכה ללמוד במשך שנתיים בישיבת 'נר ישראל' בבולטימור ולאחר מכן במשך שנים קנה את עיקר לימודו בישיבת בית מדרש גבוה לייקווד בניו ג'רזי, הוא קיבל סמיכה 'יורה יורה' מפוסק הדור מרן הגאון רבי משה פיינשטיין זצוק"ל וכן היה קשור בלו"נ לראש הישיבה הגאון רבי שניאור קוטלר זצ"ל.

היה ממייסדי הקהילה החרדית בפילדלפיה שבפנסליבניה, במשך חייו הספיק רבות והיה לשם ודבר בקהילה בבולטימור.

כיבוד אם אצלו היה למופת, הוא לא מש כל ימיו מאמו שתחי' גם בשנים האחרונות בהם התמודד עם המחלה הקשה. למרות שסבל רבות לא הפסיק להודות לבורא יתברך על כל נשימה ונשימה.

תלמידיו הרבים מתקשים להיפרד מרבם האהוב והמסור, שחינך אותם בדרך ישראל סבא במשך קרוב לשלושים שנה, במתיקות התורה ואהבת תלמידים אמיתית.

זכה והקים בית לתפארת, בנים ובנות ההולכים בתורת ה'.

ארונו יגיע לארץ הקודש ומסע הלוויה ייצא מחר (רביעי) בשעה 12:00 בצהריים מבית הלוויות שמגר בירושלים להר המנוחות, שם ייטמן בקרבת אביו המנוח.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

שתף כתבה זו