טרגדיה: מנהלת הסמינר מירושלים נפטרה מהמחלה

הלם בשכונת נווה יעקב בירושלים עם פטירתה של האישה החשובה והדגולה מרת רחל חיה פויכטונגר ע"ה, מנהלת סמינר שבילי בית יעקב, אפיק, ומרגלית בירושלים, שנפטרה מהמחלה הקשה בגיל 54. הלווייתה הערב משמגר להר הזיתים

משה ויסברג | ברוך דיין האמת 12.1.2022 | 17:50

נרות. אילוסטרציה צילום: pexels

ברוך דיין האמת: בבית החולים 'הדסה עין כרם' בירושלים הלכה לעולמה האישה החשובה והדגולה מרת רחל חיה פויכטונגר ע"ה, מנהלת סמינר שבילי בית יעקב, אפיק, ומרגלית בירושלים לאחר המחלה הקשה שקיננה בגופה בחודשים האחרונים והיא בת 54 בפטירתה. 

המנוחה ע"ה נולדה בבני ברק בכ"ד אב תשכ"ז לאביה הגאון רבי עקיבא יוסף ויספיש שליט"א ולאמה מרת אהובה.

בהגיעה לפרקה נישאה לבעלה הגאון הרב אלון פויכטונגר, דיין בבית הדין של הגאון רבי ברוך שרגא, ויחד בנו את ביתם בשכונת נווה יעקב בירושלים ובמשך השנים ניהלה מוסדות חינוך רבים והעמידה אלפי תלמידות. 

במשך 17 שנה שימשה כמנהלת חינוכית בסמינר שבילי בית יעקב, אפיק, ומרגלית, שם חינכה דורות של תלמידות לתורה ויראת שמים במסירות נפש עילאית.  

בסמינר שתילי בית יעקב המומים ואבלים מפטירתה של המנהלת, תלמידות שלמדו בעבר בסמינר מספרות ל'בחדרי חרדים' על דמותה: "הייתה אישה גדולה וצדקנית, מחנכת בחסד עליון, כל התלמידות אהבו אותה והיא החזירה להם אהבה כמים פנים אל הפנים, היא מסרה את נפשה על חינוך בנות הסמינר במשך עשרות בשנים אנחנו לא מאמינים שהיא איננה".  

המנוחה הייתה בעלת חסד גדולה מתנדבת בבתי חולים אצל חולי לב. הייתה מסורה לחולים ובני משפחותיהם בצורה בלתי רגילה.

הותירה אחריה משפחה ענפה 12 ילדים, מתוכם שישה ילדים שטרם שזכתה להשיא.

מסע הלוויה הערב בשעה 20:30 מבית הלוויות שמגר בירושלים להר הזיתים שם תיטמן. 

תהא נשמתה צרורה בצרור החיים.

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

שתף כתבה זו