למרות גילו: מדוע נתניהו לא לקח חיסון רביעי?

ראש האופוזיציה נתניהו לא לקח עד עתה חיסון רביעי נגד הקורונה וגם לא הזמין תור לצורך כך, למרות שחצה את גיל ה-70 | לשכת נתניהו: "ימשיך לפעול לפי המלצות משרד הבריאות"

מאיר גלבוע | בריאות 12.1.2022 | 23:19

נתניהו מתחסן צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, בן ה-72, עדיין לא קיבל את המנה הרביעית של החיסון נגד הקורונה וגם לא קבע תור לקבלתו. כך מדווח הערב (רביעי) ירון אברהם ב'חדשות 12'. 

ראש הממשלה לשעבר שניהל בהצלחה את מבצע החיסונים הראשון בישראל, והאיש שעל שמו נרשם הקרדיט העולמי להצלחה, אינו ממהר מסתבר לקחת את החיסון הרביעי. יצוין כי באופוזיציה מותחים ביקרות בימים האחרונים על נתניהו שאינו מסייע לממשלה ופונה לאזרחי ישראל במטרה להאיץ את החיסונים.

מלשכתו של ראש האופוזיציה מסרו כי הוא "פועל וימשיך לפעול לפי המלצות משרד הבריאות". 

ראש הממשלה בנט אף תקף את נתניהו בחריפות בעקבות סרטון רשת שפרסם ראש האופוזיציה בו לגלגל על אמינותן של בדיקות האנטיגן. "אין לי דרך אחרת לומר זאת: נתניהו משקר ביודעין ומסכן חיי אדם, רק בשביל רווח פוליטי", תקף בנט בפוסט בפייסבוק את נתניהו.

"הוא מרבה לשקר ובדרך כלל איני טורח להגיב, אך הפעם אם נאפשר לשקר שלו להתבסס, ישראלים עלולים לחלות, או חלילה למות", האשים בנט את נתניהו.

לדבריו של ראש הממשלה נפתלי בנט, "בדיקות האנטיגן כבר הצילו רבבות חיי אדם ברחבי העולם מקורונה באמצעות זיהוי אנשים מדבקים ובידודם, ומניעת המשך הדבקה של אנשים שעלולים היו לחלות ואף למות".

בנט פירט את ההבדלים בין סוגי הבדיקות: "האנטיגן הוא כלי יחסית מדויק ביחס לשאלה: האם האדם הוא מדבק בעת הבדיקה". "ה-PCR אכן יותר רגיש ומסוגל להשיב על השאלה: האם אתה נושא את הנגיף בעת הבדיקה".

"ייתכן אדם שכבר נדבק, אך עוד לא צבר מספיק עומס ויראלי להדביק. אדם כזה אכן עלול לקבל תוצאה שלילית באנטיגן ותוצאה חיובית ב-PCR".

בהמשך הסביר בנט כי ה-PCR הוא חיוני לשימוש אצל הציבור המבוגר והפגיע, "על מנת שנזהה מוקדם ככל האפשר שהאדם נושא את הנגיף ונספק לו תרופה בזמן".

"בישראל, כמו בכל העולם, קיבולת ה-PCR מוגבלת (אגב, אצלנו היא גבוהה מאד באופן יחסי). אם כולם, כולל צעירים, ילכו להיבדק רק ב-PCR, אנחנו נקבל תוצאות רק 5-6 ימים אחרי. במצב זה, אותו זקן שנדבק כבר יהיה במצב קשה, ותרופת ה'פאקסלוביד', שחייבת להינתן בשלב מוקדם, כבר לא תעזור", המשיך בנט להסביר.

"לכן" הוסיף בנט: "מכיוון שאנו רוצים לייעד את בדיקות ה-PCR לציבור הפגיע, אנחנו מנתבים את הציבור הצעיר יותר לבדיקות האנטיגן שבהחלט מסייעות לאתר אנשים מדבקים, ולהוציא אותם מהקהילה לבידוד כדי לצמצם הידבקות".

לסיום תקף את ראש הממשלה היוצא ואמר: "עלינו לקוות שנתניהו יגביל את עצמו לשקרים שאינם מסכנים חיי ישראלים. בינתיים, אל תקשיבו לפייק, וודאי אל תוותרו על בדיקות האנטיגן. הן כלי חשוב במלחמה של כולנו נגד האומיקרון".

נתניהו לא נשאר חייב למתקפה נגדו והשיב במהרה לדברי בנט: "כראש ממשלה דאגתי לכל אזרחי ישראל לבדיקות קורונה PCR אמינות בחינם, בכל מקום בארץ ובלי תורי ענק", עקץ.

"בנט שלח את אזרחי ישראל לקנות על חשבונם בדיקות קורונה ביתיות שמשרד הביטחון קבע שאינן אמינות!", מסר נתניהו בנחרצות והמשיך בקו ההתנגדות לבדיקות אלו. "בנט איבד שליטה על הקורונה והפקיר את אזרחי ישראל לגורלם - 0 סיוע כלכלי ו-0 החלטות בבריאות", האשים נתניהו בחזרה.

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

שתף כתבה זו