הותר לפרסום: נעצרו חברי התארגנות חדשה שירו על שוטרים בי-ם

הותר לפרסום: הוגשו כתבי אישום נגד שלושה מהמעורבים באירועי ירי לעבר כוחות משטרה במהלך הפרות סדר אלימות בשכונת עיסאוויה במזרח ירושלים, בספטמבר האחרון. כל הפרטים

חיים שמואלי | בטחוני 17.1.2022 | 15:08

כלי הנשק שנתפסו בפעילות השב"כ והמשטרה צילום: דוברות המשטרה

הותר לפרסום: הוגשו כתבי אישום נגד שלושה מהמעורבים באירועי ירי לעבר כוחות משטרה במהלך הפרות סדר אלימות בשכונת עיסאוויה במזרח ירושלים, בספטמבר האחרון. על פי הודעת המשטרה, בתום חקירה משותפת של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי פוענחו אירועי הירי, נעצרו חשודים במעשה והוגשו כתבי אישום על ידי הפרקליטות.

עודיי דרבאס, סלאח אבו עסב, עומר מחמוד - תושבי עיסוויאיה - אלה המחבלים שהיו מעורבים בביצוע ירי חי לעבר כוחות משטרה שפעלו במקום, אך לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

על פי הודעת הפרקליטות, מדובר בהתארגנות מוסדרת שהוקמה לפני כחצי שנה, בניהול שניים מהנאשמים, שמטרתה הייתה לפעול יחד לשם ייזום, הכנה, ארגון וביצוע של מעשי הטרור כנגד כוחות הביטחון, וזאת כדי לזרוע פחד וטרור ועל מנת למנוע מהמשטרה להיכנס לשכונה. להתארגנות חברו צעירים אשר חולקו לשתי חוליות, כל חוליה מנתה בין שבעה לעשרה חברים, אשר מוינו על פי מקום מגוריהם על מנת להקל על ביצוע העימותים.

בעקבות האירועים, החלה חקירה משותפת ומורכבת בשב"כ עם היחידה המרכזית של מחוז ירושלים. במסגרת החקירה נעצרו בחודשים האחרונים מספר מעורבים בחשד לירי זיקוקים, ידויי אבנים, השלכת בקבוקי תבערה וכן ביצוע ירי חי לעבר כוחות המשטרה.

לפני כחודש נעצר חשוד נוסף, תושב עיסאוויה בשנות הארבעים לחייו בגין מתן שירות לארגון טרור. מחקירתו עלה כי קיבל את אחד מכלי הנשק לאחר ביצוע הירי. עם סיום החקירה הוגש נגדו כתב אישום ע"י הפרקליטות בגין רכישה והחזקת נשק, נשיאה והובלת נשק ועסקה אחרת בנשק.

יומיים לאחר מכן, עצרו השב"כ ובלשי ימ"ר ירושלים את החשוד בביצוע הירי לעבר השוטרים. החשוד, תושב עיסאוויה בשנות ה-20 לחייו הובא לחקירה במשטרה ומעצרו הוארך מעת לעת. עם סיום החקירה, היום הוגש נגדו כתב אישום הכולל חמישה אישומים שונים, בהם: עבירות של נשיאה והובלת נשק, החזקת נשק, מעשה טרור של ניסיון רצח ועוד.

מהחקירה עלה כי באירועי הירי היה מעורב חשוד, תושב עיסאוויה בשנות השלושים לחייו, בכך שסיפק את נשק מסוג קרלו ששימש לביצוע ירי חי לעבר השוטרים. החשוד נעצר בחודש שעבר, ועם סיום החקירה, בשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום בגין נשיאת נשק והחזקת נשק.

מוקדם יותר החודש, תפסו שב"כ ובלשי ימ"ר ירושלים את שני כלי הנשק מסוג קרלו, ששימשו לביצוע הירי. הנשקים נתפסו בחיפוש שנערך בשטח פתוח בכפר עיסאוויה כשהם מוסתרים מתחת לאדמה עם תחמושת לצידם.

לצד הגשת כתבי האישום ע"י הפרקליטות הוגשה בקשה למעצרם עד לתום ההליכים נגד שלושת הנאשמים. כמו כן החקירה נמשכת ביחס לחשודים נוספים שנעצרו בחשד למעורבותם באירועי הירי, הפרות הסדר ועבירות נשק.

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

שתף כתבה זו