עימות בשידור חי: "לא עיתונאי ולא נעליים"

"אתה לא עיתונאי ולא נעליים, אתה שופר שמדברר צד מאוד מסוים". כך אמר ח"כ סמוטריץ' לגיא פלג במהלך ראיון שקיים עמו. פלג השיב ותקף: "תענה על שאלות ואם לא - תרד מהקו. מדירה שינה מעיני האפשרות שתהיה שר המשפטים" 

קובי עוזיאלי | תקשורת 27.7.2022 | 21:03

גיא פלג/בצלאל סמוטריץ | צילום: יונתן זינדל/אוליביה פיטוסי, פלאש 90

יו"ר הציונות הדתית חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' התייחס לאפשרות לחיבור ולריצה משותפת עם יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר, מגעים שנכון לעכשיו עוד לא נשאו פרי. בדבריו, הודה: "מצטער שבן גביר מציב אולטימטומים".

ח"כ סמוטריץ' שוחח עם גולן יוכפז וגיא פלג ברדיו 103FM והגיב לדברים, ואף התעמת עם פלג בהמשך השיחה. "לכולם ברור שצריך להמשיך יחד, ואנו מנהלים משא ומתן. עדיף לעשות אותו בחדרים סגורים. מה שמעסיק אותי זה איך אנחנו בונים רשימה רחבה ומגוונת. נסתדר, יש עוד הרבה מאוד זמן, מציע לא לעמוד עם סטופר, ואני באמת חושב שהעיסוק בכך מיותר. אתם יודעים כמה זמן סער וגנץ ניהלו מו"מ על החיבור? למעלה מחודש, הם עשו זאת בצורה חכמה. אין מאבק, הדבר היחידי שעומד לנגד עיניי זה איך מביאים לניצחון של המחנה הלאומי. אין דבר כזה ששבועות לא מדברים".

סמוטריץ' אף תקף את פלג שהגיש לצדו של יוכפז, וטען: "אתה לא עיתונאי ולא נעליים, אתה שופר שמדברר צד מאוד מסוים". בתגובה, השיב פלג: "אל תקרא לי יקירי, תענה על שאלות ואם לא - תרד מהקו. זה מדיר שינה מעיני, המחשבה הזו שאתה תהיה שר המשפטים. אתה צודק".

על הפרסומים בדבר כוונותיו של סגן ראש מח"ש משה סעדה לרוץ ברשימת הציונות הדתית בבחירות הקרובות, אמר: "אין משא ומתן כזה, אני חושב שסעדה איש ראוי בהחלט. זה מופרך לחלוטין, לא היה ולא נברא. בציונות הדתית יש פריימריז והמתפקדים מרכיבים את הרשימה, אשמח אם הוא יבוא לתקן את הכשלים והעיוותים שהוא מתריע בפניהם. האם הוא יחליט שהוא רוצה לתקן אותם דרך המערכת הפוליטית, אני לא יודע, את זה צריך לשאול אותו. בגלל שהמערכת חוסמת כל אפשרות לביקורת ותיקון, סימנו אותו כאויב".

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

שתף כתבה זו