הפרשן כתב והותקף: "הנדסת תודעה ברמה הגבוהה ביותר"

פרשן חדשות 12, מוחמד מג'אדלה, דיווח על שתילת העצים בנגב, וכינה את האדמות כ"אדמות הפזורה הבדואית". ברשתות החברתיות תקפו: "אתה לא באמת מכיר במדינת ישראל"

מאיר שלם | תקשורת 10.1.2022 | 16:57

מוחמד מג'אדלה צילום: צילום מסך

למרות הדרישות והאיומים של חברי רע"מ על הקואליציה, קק"ל המשיכו היום בנטיעות בנגב. פרשן "חדשות 12", מוחמד מג'אדלה, דיווח על שאירע, וכינה את האדמות כ"אדמות הפזורה הבדואית".

"‏מהנעשה מהבוקר בנגב: הנטיעות של קק"ל באדמות הפזורה הבדואית בנגב נמשכו. חברי רע"מ והמשותפת הגיעו לנגב לנסות למנוע את המשך הנטיעות", כתב בטוויטר.

חבר הכנסת יואב קיש, מהליכוד, תקף בתגובה: "אתה יודע שמדובר באדמות מדינה ולמרות זאת בוחר לקרוא להן אדמות הפזורה הבדואית. הנדסת תודעה ברמה גבוהה. הגנבים הם הבדואים. הנטיעות של קק"ל זה ציונות".

"‏‎ח"כ קיש, מדובר באדמות מדינה כמו האדמות שממשלת נתניהו האחרונה הכירה בהן והפכה אותן באופן רשמי שייכות לשלושת הכפרים הבדואים רח'מה, ח'ושם זאנה ועבדה בפזורה?", שאל מג'אדלה.

קיש השיב: "‏‎כן מוחמד, אלו אדמות מדינה נקודה. יש כאלה שנלחמים בהשתלטות הבלתי חוקית של הבדואים על אדמות מדינה ויש כאלו שלהם זה לא מפריע".

יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ, הגיב: "‏שלום מוחמד, מדובר באדמות מדינה שבכל בתי המשפט נקבע שלבדואים אין שום זכויות בהן. לא ב"אדמות הפזורה הבדואית". שמחתי לעזור".

מגיש בחדשות 14, שמעון ריקלין, תקף גם הוא את מג'אדלה: "‏‎אתה הרי יודע היטב שמדובר באדמות של מדינת ישראל ובכל זאת מעדיף לקרוא להן אדמות של הפזורה הבדואית. כלומר אתה לא באמת מכיר במדינת ישראל".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו