לשמור על החדות: כך תשלחו תמונות בוואטסאפ בלי לפגוע באיכות שלהן

השקעתם בצילום במצלמת הסמארטפון המשוכללת שלכם, אבל כששלחתם את התמונה היא הגיעה באיכות נמוכה יותר ■ הסיבה: הקובץ עובר כיווץ בזמן המשלוח לאדם אחר ■ כך תשמרו על הצילומים באיכות גבוהה

טכנולוגיה13.5.2019 | 13:55

pixabay

כולנו נוהגים לשלוח לקרובים ולחברים תמונות באמצעות אפליקציית המסרים וואטסאפ. זה נוח ומהיר, אך החיסרון העיקרי הוא שהתמונות שמועברות דרך וואטסאפ עוברות כיווץ אוטומטי כדי להקטין את גודלן - מה שגורם לפגיעה, לפעמים משמעותית, באיכות התמונה ובחדות שלה.

בדרך כלל, ברוב המקרים ולרוב האנשים, זה לא ממש משנה. כשמדובר בתמונות אקראיות שמצלמים לאורך היום, לרוב האנשים לא מפריע שהאיכות של התמונה נפגעת. אך לעתים זה מפריע - אתם מצלמים תמונות מושקעות במצלמה המשוכללת בסמארטפון החדש והנוצץ, ובעוד אצלכם בטלפון התמונה נראית מדהים - כששולחים אותה בוואטסאפ היא לפתע נראית עכורה ומטושטשת יותר, בעיקר בפרטים הקטנים.

יש פתרון עקיף אך יעיל לבעיה. כדי לשלוח תמונות בוואטסאפ בלי לוותר על איכותן, ניתן לשלוח אותן כמסמך במקום כתמונה. וואטסאפ אינה מגבילה ואינה מכווצת תמונות שנשלחות כמסמך, ולכן התמונה תגיע ליעדה באיכות המקור.

בוואטסאפ באנדרואיד, כשאתם בשיחה עם איש קשר או בקבוצה, לוחצים על אייקון המהדק ובוחרים באפשרות "מסמך". מוצאים את תיקיית הגלריה או את תפריט קבצים אחרונים - ובוחרים את התמונה שרוצים לשלוח.

התמונה תישלח כמסמך, והצד השני יוכל לפתוח ולצפות בתמונה ולהוריד אותה למכשיר. כאמור, האיכות המקורית שלה תישמר.

באייפון האפשרות הזו מסורבלת יותר, מכיוון שאין דרך ישירה לצרף תמונות מהגלריה ולשלוח כמסמך דרך וואטסאפ. עם זאת, כן ניתן לצרף כמסמך תמונות השמורות בשירות הענן שבו אתם משתמשים (דרפובוקס, iCloud וכו').

דה מרקר

שתף כתבה זו