תיק המעונות: נדחתה בקשת הפרקליטות לתיקון פסק הדין של נתניהו

השופט דחה את בקשת הפרקליטות לתיקון הטעות בגזר הדין שבה כתב כי לא ניתן לדעת אם הארוחות שהוזמנו היו במסגרת אירועים רשמיים, אך מכתב האישום המקורי עלה כי החקירה התמקדה בארוחות פרטיות. "הפער בין שני כתבי האישום אינו מקרי ונובע מהמו"מ בין הצדדים"

משפטי17.6.2019 | 19:34

מעון ראש הממשלה. צילום: פלאש 90

בית המשפט דחה היום (שני) את בקשת הפרקליטות לתקן את גזר הדין של שרה נתניהו בהתאם לכתב האישום המתוקן שבו נאמר שמדובר בהוצאות פרטיות. נשיא בית משפט השלום בירושלים אביטל חן דחה את הבקשה: "כאשר בכתב האישום המתוקן לא מופיעה ולו פעם אחת התיבה 'אורחים פרטיים', מדובר בכל אורחי המעון ללא הבחנה ביניהם".

בגזר הדין הופיע משפט שנוי במחלוקת לפיו לא ניתן לדעת אם הארוחות שהזמינה אשת ראש הממשלה היו במסגרת פרטית או במסגרת אירועים רשמיים, למרות שמכתב האישום המקורי עולה כי החקירה התמקדה בארוחות פרטיות, שככל הנראה יועדו למשפחת נתניהו בלבד. יש לציין כי לתיקון גזר הדין לא תהיה השפעה על גובה התשלום שהוטל על נתניהו.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להבהיר כי כתב האישום בתיקה של נתניהו, שהודתה במסגרת הסדר הטיעון בהזמנת חמגשיות בשווי 175 אלף שקלים למרות שהועסקו טבחיות בבית ראש הממשלה, והורשעה בניצול מכוון של טעות הזולת שאין בה מרמה, כי הארוחות שהוזמנו היו לצורכם הפרטי של בני משפחת נתניהו ולא לאירוחים רשמיים או מדיניים.

עם זאת, נשיא בית משפט השלום בירושלים ציין כי לאורך שני כתבי האישום, המקורי והמתוקן כאחד, נתניהו עצמה עשתה הבחנה בין "אורחים פרטיים" לבין "אורחים". לדבריו, "בכתב האישום המקורי מזכירה המאשימה 6 פעמים את התיבה 'אירוחים פרטיים' בדרך כזו או אחרת ('אורחים פרטיים', 'אורחיה הפרטיים' או 'חברים פרטיים'), כאשר הסכום הכולל שהתקבל שלא כדין לפי כתב אישום זה עמד על 359,000 שקלים", כתב השופט אביטל חן.

חדשות JDN

שתף כתבה זו

התראות צבע אדום