"אמרו לפתוח באש אם צה"ל יתקרב"

גורם במנגנוני הביטחון הפלסטיניים חושף את הדרמה שנוצרה בעקבות תקרית הירי באזור מטה הביטחון המסכל בגדה: "200 לוחמים נפרסו סביב המוקטע - ההוראה הייתה לעשות הכול כדי למנוע כניסת צה"ל

בטחוני12.6.2019 | 00:00

חילופי האש הלילה בין צה"ל ומנגנוני הביטחון ברשות, שנבעו ככל הנראה מטעות בזיהוי, אחד מאנשי המנגנון הביטחון הפלסטיני נתן הצצה מבפנים לאירוע וחושף דרמה שהתחוללה במוקטעה - לא רחוק מהזירה. בעקבות חילופי האש שערי המוקטע נסגרו ויותר מ-200 חיילים חמושים נפרסו מסביב למתחם וההנחיות שניתנו: "אם צה"ל מתקרב תגיבו באש - תעשו הכול כדי שצה"ל לא ייכנס".

ההנחיות נתנו בעל פה ולא באמצעות רשת הקשר כשנקודת ההנחה הייתה שצה"ל מאזין. באותה העת שישה משוריינים פלסטיניים התקרבו לאזור ראס אל עיין כמה מאות מטרים מחיילי צה"ל, ולמרבה המזל לא נפתחה אש מצדם.

פעילות כוחות צה"ל בשכם | צילום פלסטיני

האירוע התרחש במהלך הלילה באזור מטה הביטחון המסכל של מנגנוני הביטחון הפלסטיניים, ככל הנראה בשל טעות בזיהוי מצדו של הכוח. האירוע עדיין מתוחקר על ידי צה"ל ועל מנת לשמור על שיתוף הפעולה עם הפלסטינים כל הממצאים מועברים לרשות.

מדובר צה"ל נמסר כי האירוע התרחש במהלך פעילות שגרתית למעצר פעילי טרור בשטחים, והכוח פתח בירי לעבר מי שזוהו על ידו כחשודים. בדיעבד התברר כי מדובר באנשי המנגנונים הפלסטיניים. מושל שכם שהגיע למקום אמר כי צה"ל לא עדכן אותו על כוונתו להכניס כוחות לעיר.

mako

שתף כתבה זו