בעקבות החשש מירי אירני: צה"ל ביצע התאמות במערך ההגנה האווירית

על רקע הזהרותיו של ראש הממשלה מפני טילים מדויקים שהאירנים מתכננים לפרוס באזור - כולל בתימן, בצה"ל הוחלט על ביצוע שורה של התאמות במערך ההגנה האווירית. המטרה: הגברת המוכנות למצב שבו ישוגרו טילי שיוט או מל"טים מתאבדים מאזורים שמהם טרם ניסו לירות על ישראל

בטחוני28.10.2019 | 21:28

ארכיון | פלאש 90

על רקע דבריו של ראש הממשלה שאמר שיש החמרה באיומי הביטחון על ישראל והזהיר מפני טילים מדויקים שהאירנים רוצים לפרוס באזור - כולל בתימן, בצה"ל הוחלט על ביצוע שורה של התאמות במערך ההגנה האווירית של חיל האוויר - כך פורסם הערב (שני) במהדורה המרכזית. ההתאמות בוצעו נוכח האפשרות שמישהו ינסה לירות טילי שיוט או מל"טים מתאבדים גם מאזורים שמהם טרם ניסו לירות לכיוונה של ישראל.

ההערכה היא שאירן משנה את מדיניותה, מפגינה אומץ רב יותר ומוכנה להגיב על הפעולות שהיא מייחסת לישראל. אל מול השינוי במדיניות האירנית, נדרשים מודיעין איכותי ויכולות גילוי והתרעה - ומכאן ההחלטה של צה"ל על ביצוע התאמות במערך ההגנה האווירית.

מוקדם יותר היום הזהיר ראש הממשלה נתניהו מתרחיש שבו טהרן תחזיק בטילים מדויקים "שיוכלו לפגוע בכל מטרה במזרח התיכון בדיוק של 5-10 מטרים". בפגישה עם שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין אמר: "הם מפתחים אותם באירן ורוצים להציב אותם בעירק ובסוריה".

עוד הזהיר נתניהו כי אירן מנסה "להפוך גם את הארסנל בלבנון, של 130,000 רקטות סטטיסטיות לחימוש מונחה מדוייק". לדבריו, "הם שואפים לפתח את זה וכבר התחילו להכניס אותם לתימן במטרה לפגוע בישראל גם משם".

ראש הממשלה הוסיף: "אנו רואים את אירן כאיום הגדול ביותר לשלום, ליציבות, ולביטחון שלנו ושל רבים אחרים. הם ירו לתוך ערב הסעודית, הם הפריעו לנתיבים ימיים בין-לאומיים, הם תקפו והרגו אמריקנים ב-10 השנים האחרונות באפגניסטן ובמקומות אחרים".

mako

שתף כתבה זו