ר"ע ירושלים החליט: כיתות א'-ד' ילמדו 5 ימים, ה'-י"ב ילמדו בשטחים פתוחים

בשבוע הבא יחזרו כיתות א'- ד' ללימודים מלאים בחצאי כיתות, למשך חמישה ימים בשבוע. לשם עמידה בהנחיות, יופנו עוזרי הוראה לסיוע בבתי הספר ויוקצו תקציבי העשרה יומיים. במטרה לצמצם את ערבוב הכיתות בצהרון, יחולקו כיתות א'-ב' לחצאי כיתות על פי השתייכותם בצהרון.

חדשות בארץ27.10.2020 | 23:28

צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

עיריית ירושלים נערכת להפעלה מחדש של מערכת החינוך בעיר, על פי הנחיות הממשלה, אולם החליטה כי כיתות א'-ד' ילמדו 5 ימים בשבוע במקום שלושה.

החל מה-1.11.20 יחזרו כיתות א'- ד' ללימודים מלאים בחצאי כיתות, למשך חמישה ימים בשבוע. לשם עמידה בהנחיות, יופנו עוזרי הוראה לסיוע בבתי הספר ויוקצו תקציבי העשרה יומיים. במטרה לצמצם את ערבוב הכיתות בצהרון, יחולקו כיתות א'-ב' לחצאי כיתות על פי השתייכותם בצהרון.

בנוסף פועלת העירייה להחזיר את כלל התלמידים משכבות הגיל הנוספות ללמידה משמעותית במסגרת בית ספרית. כך יוזמנו בשלב זה כלל התלמידים לפעילות לימודית בחצר ובשטחים הפתוחים בבתי הספר בחלוקה לקבוצות של עד 15 תלמידים וזאת על פי הנחיות משרד החינוך. במהלך השבועיים הקרובים תקים העירייה מתחמי למידה מוסדרים בשכונות – בין היתר באולמות ספורט, מדשאות, חללים ציבוריים ועוד, אשר יהוו מוקד לפעילות לימודית לכלל תלמידי העיר.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, הנחה את גורמי העירייה לפעול לרכישת כיסוי ביטוחי עבור המורים המלמדים בשטחים הפתוחים בבתי הספר ובמתחמי הלימוד מחוץ לשטחי בית הספר בהקדם האפשרי.

יצוין כי עם ההחזרה ללימודים יינתן מענה מקיף לכלל הסוגיות העולות מן השטח, ובכללן הקמת חמ"ל ייעודי למענה לפניות הקשורות בלמידה מרחוק, הרחבת המענה הרגשי לטובת תלמידים, הורים ומורים, ביצוע רכש עירוני של סביבות למידה דיגיטליות מרחוק והשקת אתר חדש שמרכז את כלל המידע והמענה בנושא הקורונה עבור הורים וצוותי החינוך.

יודגש כי חמ"ל הקורונה העירוני במינהל חינוך, אשר הוקם עם התפרצות הנגיף, ימשיך לתת מענה מקיף לבתי הספר במקרים בהם קיים חשד להדבקה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "עיריית ירושלים על כלל משאביה, נערכת לחזרה ללימודים וזאת על פי הנחיות הממשלה. העירייה תפעל לקיים שגרת לימודים ככל שאפשר, תוך הקפדה מחמירה על הנהלים ושמירה על בריאותם של צוותי החינוך והתלמידים. אני מאחל לתלמידי העיר למידה מהנה ומועילה ובריאות איתנה".

סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך, חגית משה: "המצב הנוכחי הוא אסון לילדים מבחינה רגשית. חובתנו היא לדאוג להם ולהחזיר אותם למסגרת כמה שיותר. אני סומכת על מנהלי בתי הספר בעיר שידעו להקפיד ולשמור על הנחיות משרד הבריאות, תוך הנגשת המתווה ומתן האפשרות לילדים ללמוד ולפגוש אחד את השני, ולהורים לחזור לעבוד".

חדשות JDN

שתף כתבה זו