נתניהו לשר האמריקני: "אין לארה"ב "מישפוחה" טובה כמו ישראל"

נתניהו נפגש היום עם שר ההגנה האמריקני אוסטין בלשכתו ובהצהרה משותפת אמר לו כי "לישראל אין בת ברית טובה, ובוודאי שאין לה "מישפוחה" טובה כמו ישראל"

מדיני12.4.2021 | 18:38

ראה"מ נתניהו עם לויד אוסטין צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שני) עם שר ההגנה האמריקני לויד אוסטין בלשכת ראש הממשלה ואמר לו: "ברוך הבא לירושלים. ביקורך כאן, שמתקיים סמוך לכניסתך לתפקיד, מעיד על החשיבות הרבה שאתה מייחס לידידות ולברית בינינו".

"אמרת לי לפני רגע בפגישתנו, שישראל וארה״ב אינן רק בנות ברית, אלא אנחנו משפחה, "מישפוחה". יש באמירה הזאת הרבה אמת, ואזרחינו מבינים זאת".

"כפי שאתה יודע, השותפות הביטחונית בין ארה"ב לישראל המשיכה להתרחב בעקביות תחת ממשלים אמריקנים שונים, ושיתוף הפעולה בינינו חיוני בהתמודדות עם איומים רבים על ארה"ב וישראל, איומים שאתה מכיר היטב מתקופת שירותך בעיראק וכמפקד CENTCOM".

עוד אמר נתניהו: "במזרח התיכון, לא קיים איום רציני יותר, מסוכן יותר ובוער יותר מאשר האיום שמציב המשטר הקיצוני באיראן. איראן ממשיכה לתמוך בטרוריסטים בכל העולם, בחמש היבשות, ומאיימת על אזרחים בכל מקום. איראן מעולם לא ויתרה על שאיפתה לנשק גרעיני ולייצור טילים שנושאים אותו. איראן קוראת באופן עקבי ושערורייתי להשמדתה של ישראל ופועלת לקראת יישום מטרה זו".

ראש הממשלה פנה לאורחו ואמר: "אדוני המזכיר, שנינו חווינו את זוועות המלחמה. שנינו מבינים את החשיבות שבמניעת מלחמה. שנינו מסכימים שאסור שאיראן תשיג אי פעם נשק גרעיני. מדיניותי כראש הממשלה ברורה: לעולם לא אאפשר לאיראן להשיג יכולת גרעינית שתביא למימוש מטרתה הרצחנית - להשמיד את ישראל. ישראל תמשיך להגן על עצמה מפני התוקפנות והטרור האיראניים".

"הגעת לכאן היישר מ"יד ושם", ציין נתניהו ואמר, "לפני מספר ימים ציינו את זכר העם היהודי שהושמד בשואה. אני יודע משיחתנו שאתה מבין היטב שכשאנחנו אומרים שאסור שדבר כזה יישנה, כוונתנו היא שלעולם לא נאפשר לדבר כזה לקרות שוב. אתה, הנשיא והעם האמריקני מכבדים את זה, ואנחנו מודים לכם על כך".

"המזכיר אוסטין לישראל אין בת ברית טובה, ובוודאי שאין לה "מישפוחה" טובה, כמו ארצות הברית, ואני יכול לומר גם שלארה"ב אין בת ברית ו"מישפוחה" טובה כמו ישראל. ברוך הבא לירושלים". כך נתניהו לאורחו הרם, הראשון מקרב ממשל ביידן שמבקר בישראל.

 

שתף כתבה זו